Studenti studentima “Od slepih guslara do imejla” – tribina u SKC-u

Deda Mraz je stigao!
29/12/2017
etno

U petak, 22.12.2017. godine u 18,00 časova kao deo praktične nastave iz Ruskog jezika 3 i Francuskog jezika 3, studenti će imati priliku da sa profesorkama Slavicom Arsenović i Marijom Bajić posete tribinu pod nazivom “Od slepih guslara do imejlova”, koja se dešava u Studentskom kulturnom centru u Beogradu (ul. Kralja Milana 48). Tribina će se održati u okviru projekta “Studenti studentima” u organizaciji Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, i na njoj će biti govora o istoriji našeg jezika, preko folklora, običaja i verovanja do aktuelnih dešavanja. Studenti će saznati stvari iz prošlosti koje nas definišu kao narod, ali će se predavači dotaći i tema savremenog srpskog jezika, raznih nedoumica i aktuelnih dešavanja, kao i nekih pitanja funkcionalne pismenosti.

Molimo sve zainteresovane studente da se za Ruski jezik 3 prijave prof. Slavici Arsenović na e-mail: slavica.arsenovic@fpsp.edu.rs  , a za Francuski jezik 3 prof. Mariji Bajić na e-mail: marija.bajic@fpsp.edu.rs Okupljanje studenata je ispred Studentskog kulturnog centra u 17:45h.

Ova aktivnost će se dodatno bodovati iz oba predmeta.